Dopisy čtenářů

 • 29. prosince 2021

Vážený pane Študente,
vaší knihu jsem dostal k Vánocům pod stromeček. Nyní je však již v mé knihovně s hypotetickou nálepkou “přečteno”. Strhující příběh, který se výborně čte, kulisa mých milovaných vlaků a zlatých devadesátek tvořila koktejl, který jsem byl nucen nadužívat. Úžasné dílo jsem přečetl za tři dny, z toho velkou část v rychlíku Krušnohor, jedoucí u Prahy do Karlových Varů tři hodiny. Doufám, že se toto geniální dílo dočká filmového zpracování. Všechna čest, pane Študente.
S pozdravem a přáním všeho dobrého do nového roku
Petr Tolman

 

 • 6. října 2021

Pane spisovateli, Vaši knihu jsem si šetřil a četl a mlsal po malých kouscích. Je to jedna z nejlepších věcí, co mi v posledních mnoha letech přišla do ruky. Velmi často jsem byl “vnitřním zrakem” přímo účasten děje, tak popisné to je. Řadím Vaši knihu do stovky nejlepších ze svojí knihovny (mám fond cca 7000 svazků), jen jsem dlouho řešil, do kterého oddělení ji mám zařadit. Je to sice moje oblíbené železniční téma, ale zároveň velmi kvalitní detektivka. Po dlouhých a příjemných rozvahách jsem ji dal do police vedle Fikerovy “Série C-L”.
Děkuji za příjemně strávený čas s Vaší knihou a přeji mnoho úspěchů, peněz a zdraví.
V úctě
Vítězslav Blažek, Brno

 

 • 22. května 2021
Dobrý den! Dostala se mi do rukou Vaše kniha a dlouho se mi nestalo, aby mě tak něco zaujalo, jako právě tato kniha. Výborně sepsán děj a protože to v Chocni dobře znám, vtáhlo mě to do děje a v duchu jsem si promítal popsaná místa z nádraží do parku Peliny až k Orlici. Těším se na zfilmování a opět na nějakou Vaši knihu. Děkuji!
S pozdravem Jiří Nedošínský, Jiříkov okres Děčín

 

 • 6. března 2021

Dobrý deň pán Študent.

Predpokladám, že po vydaní úspešnej knihy Ste zaplavený poštou, no dovoľte mi napísať Vám môj názor.
Volám sa Matej Grega a momentálne som štvrták na elektro priemyslovke v Košiciach. Odmalička mám blízko k železnici a mojim snom bolo stať sa rušňovodičom. Môj pradedo mi kedysi dal duplicitné poštové známky z jeho veľkej zbierky a tak sa stalo, že mám pár albumov aj ja. Po Silvestri som na facebooku videl Váš príspevok v skupine Železnice a vlaky, kde sú fotky Vašej knihy na pultoch mašín. Keď som to uvidel, hneď mi udrela do očí perfektná obálka a ešte lepší názov.
Detektívky a dobrodružné knihy mám veľmi rád a táto je dokonca z prostredia železnice na známom území. Vedel som, že je to unikát, a že sa mi bude páčiť. Pri jej čítaní som bol zaujatý napínavým príbehom, kochal som sa železničiarským prostredím a spoznával prácu vlakových pôšt, o ktorých som vedel akurát to, že existovali. Príbeh je výborný, z pohľadu čitateľa realistický a spôsob akým je kniha napísaná je perfektný. Všetko je zrozumiteľné a prehovory postáv znejú autenticky. Páči sa mi, že okrem pohľadu zločincov je kniha napísaná aj z pohľadu mužov zákona.
Veľmi ma potešilo, že ku knihe je aj internetová stránka, ktorá je prefektne prepracovaná. Pre mňa najdôležitejšia časť bola fotodokumentácia, keďže je dosť vhodné aby si čitateľ vedel vierohodne predstaviť prostredie vozňa postwm. A ten názov “miesto činu” a tajomná trinásta komnata po zadaní hesla je geniálna. Bol som šťastný ako malý chalan (hoci som len trochu starší chalan), keď som sa tam dostal a preskúmal všetko čo sa dalo.
Týmto by som sa chcel Vám a všetkým ktorí prispeli ku tvorbe tejto knihy srdečne poďakovať. Ďakujem za príbeh, knihu, radosť pri čítaní a perfektne spracované podklady na internetovej stránke. Držím palce aby sa Vám filmové spracovanie podarilo podľa Vašich očakávaní a ak niekedy vydáte ďalšiu knihu, rád si ju prečítam.
Prajem veľa úspechov
S pozdravom
Matej Grega
 • 13. února 2021

Dobrý večer, stačila jedna směna a knížka je přečtená… Výborný čtení, krásná atmosféra… Dělám na dráze 14tý rok a mezitím občas brigádně na poště, tak jsem si to opravdu užil… Adam Prokeš

 

 • 30. ledna 2021

Dobrý den,
chtěl bych Vám moc poděkovat za napsání knihy Vlaková loupež po Česku.
Jako rodák z Hlučínska a současný obyvatel západního okraje Ostravy
znám místní reálie velmi dobře. Jako milovníka vlaků mě kniha úplně
pohltila a zpříjemnila několik zimních večerů. A jako psycholog a
vysokoškolský pedagog smekám před brilantním dějem i kvalitní
charakteristikou devadesátých let včetně zajímavých profilů hlavních
protagonistů.
Ať se Vám daří ve Vaší práci.
Pavel Moravec, Ostrava Plesná

 

 • 23. ledna 2021

Zdravím do Brna,

v prosinci jsem si zakoupil knihu o té vlakové loupeži… Obsah a formu už pochválili jiní, takže to přeskočím a zmíním, že …

Že si jednou koupím předválečný bunkr na jižní Moravě jako Karlovarák bez příbuzných na jižní Moravě, budiž, je to úlet. Že to bude v obci, která je nejen z mého pohledu ve spoustě věcí a povahových vlastností lidí “specifická” ok, že na bunkr pak dám jednoho dne poštovní schránku a pro bunkr vyřídím adresu, kam běžně doručuje nejen Česká pošta, OK, ale že mě to nakonec přivede k aktivitě Postcrossing, objevím kouzlo pohlednic a poštovních známek, nakonec navštívím i Poštovní muzeum a začnu řešit historii poštovních razítek (kniha od POFISu) kvůli historii obce kde mám bunkr, abych pak zjistil ze zvědavosti, že existovala i nějaká “železniční pošta”, pak si koupil knihu, tu si přečetl a ke konci zjistil, že tam autor zmínil i pěchotní sruby… No, to už je fakt úlet! 🙂

Shrnutí: Díky a zdravím ze SatelitniRopik.cz/postovni-schranka

P.S. Knihu jsem poslal dál, takže okruh čtenářů se bude rozrůstat!

Pavel Mašek

 

 • 5. ledna 2021

Zdravím, tak také zasílám fotku z četby. Nemám ještě dočtenu celou ale i tak jí musím pochválit, psaná záživným stylem, má to spád a údaje kolem železnice jsou zajímavé. Ondřej Merunka.

 

 • 30. prosince 2020

Dobrý večer. Knižka prišla tak som sa do nej hneď pustil, kde inde ako v robote v rušni? Jakub Dušan Kelo.

 

 • 20. prosince 2020

Detektívka ako každá iná a predsa veľmi výnimočná. Pre človeka znalého železničnej prevádzky, prípadne pamätníka poštových vozňov na vlakoch osobnej dopravy ponúka čitateľský zážitok ako žiadna iná detektívka, aspoň z množiny mne známych diel. Rozhodne odporúčam všetkým železničiarom či priaznivcom železnice! Ondřej Pé.

 

 • 12. prosince 2020

Přečteno! Tuhle knížku dávám na čestné místo do knihovny a rád si ji přečtu znovu. Ač mladší než autor, vrátil jsem se do devadesátých let. Mimo mísu: Cinkal jsem mimo jiné klíči na Svoboďáku a dobře si to pamatuju… I proč. Jako detektivka, svědectví doby, studie řemesla, ale především skvělá knížka českého autora dokonalé.
Zrovna nemiluju Tomáše Hanáka, ale miluju film Prachy dělaj člověka. Vlaková loupež po Česku (ač zatím není zfilmována) je mnohem lepší!
Takže až si v lednu budou všichni o této knize povídat, nebuďte pozadu! Snad ještě pár výtisků zbylo…
Miroslav Moser

Popis není dostupný.

 

 • 23. listopadu 2020

Dočteno!
Vlaková loupež po česku.
Tvl  fakt mazec! Napětí až do poslední stránky! Skvělá atmosféra, nádherná čeština!
Přidávám si tě mezi oblíbené autory vedle Dana Browna a Michaela Crichtona! Karel Fiala

 

 • 12. listopadu 2021

Dobrý den,

včera jsem obdržel Vaší knihu. Přiznám se, že jsem se na ní dost těšil. Po příchodu z práce jsem ji otevřel, začetl se a skončil po desáté večer na poslední stránce! Ani jsem nevečeřel, a to mě manželka několikrát připomínala. Nevím, jak by to řekli na Ostravsku, „fajna kniha“?
Zajímavý příběh, který má spád, hezky a vtipně napsané. Držím palce, ať to vyjde také s tím zfilmováním.

Mějte se pěkně a ještě jedou děkuji.
S pozdravem,
Marek Šeremeta