Recenze

 

Vít Karas – filmový režisér (říjen 2020) BUDE REŽÍROVAT FILMOVÉ ZPRACOVÁNÍ!

“Nejprotivnějším čtenářským zážitkem je vzít do ruky knihu se slibným názvem a pak zjistit, že neumětelský, prachbídný autor pohřbil nadějnou zápletku pod nánosy jalového, tuctového balastu. V půlce téhle knihy jsem zavolal svému příteli, kameramanovi Pavlu Berkovičovi: “Jestli bude ta druhá část stejně dobrá jako ta první, tak z toho uděláme biják!”
Byla dobrá.”

 

Pavel Berkovič – kameraman, A.Č.K. (říjen 2020) BUDE TO TOČIT!

“Kniha mne chytla okamžitě. Je napínavá a navíc opravdu dobrodružná, a to se prosím odehrává v prostředí, ve kterém byste napínavé děje nečekali. Omyl je pravdou. Kdykoliv teď jede kolem mne vlak, jsem uvnitř a vím přesně, co se stane, až vlak zastaví. Přeji knize a čtenářům, ať se baví a sní a drží palce hrdinům, tak jako já.”

 

Ivana Nováková – spisovatelka (leden 2021)

“Zářivé zjevení na nebi české literatury. Bylo to skvělé! Napínavé, zábavné, dobře napsané, čtivé, vtipné. Román převyšuje úroveň padesáti procent překladové literatury na pultech.
Už předmluva mě chytila a od začátku jsem se vezla na vlně radostného úžasu. Celý román je rozdělen do krátkých kapitol, což zvyšovalo čtivost. Autor skvěle vykreslil atmosféru. Charaktery postav jsou popsané úsporně a trefně, osobitě, nepletly se mi, ačkoli jich bylo požehnaně. Pošťácký slang vyvolal intenzivní dojem autenticity. Rozsáhlý popis genealogie Vargovic rodiny sice zpomalil děj, ale byl nesmírně zábavný.
Sice jsem zastáncem biblického: Nepokradeš!, nicméně tady jsem partičce vykuků držela palce až do konce. Celé mi to přišlo fakt dobře vymyšlené (snad se nejedná o proveditelný návod) včetně mafiánské zápletky. A ta klička v samotném závěru, prostě lahůdka.
Rozhodně doporučuji.”

www.databazeknih.cz

 

Pavel Moravec, psycholog a vysokoškolský pedagog (leden 2021) 

“Jako rodáka z Hlučínska a současného obyvatele západního okraje Ostravy mne potěšilo, že většinu reálií v knize zmíněných znám velmi
dobře – konečně povedená detektivka z našeho kraje.  Jako milovníka železnice mě kniha úplně pohltila a zpříjemnila několik zimních
večerů.

A jako psycholog a vysokoškolský pedagog smekám před brilantním dějem i trefnou charakteristikou devadesátých let – včetně zajímavých profilů hlavních protagonistů. Těším se na film a doufám, že tato autorova kniha nebude poslední.”

 

Václav Rubeš – šéfredaktor magazínu ČD pro vás (listopad 2020)

“Už dlouho se mi nestalo, abych otevřel knihu večer a poprvé ji zavřel ve tři ráno. Příběh vlakové loupeže zasazený do českých reálií 90. let je podmanivý a podnět k imaginaci obrovský. Jednomu se skoro chce říct, že to vidí před očima. Už se moc těším na film, i když tuším, že lepší než kniha být nemůže.”

 

Jiří Střecha – ředitel, Poštovní muzeum České pošty (srpen 2020)

“Autor mi dal přečíst rukopis – přišel jsem si na své A) jako milovník detektivek. B) jako železničář i za C) jako pošťák – dobové reálie 90. let jsou vykresleny dokonale! Všem doporučuji podpořit a následně přečíst!”

 

Robert Němec – podnikatel a spisovatel (červen 2020)

“Knihu jsem přečetl rychle. Na rozdíl od jiné literatury, je tato kniha tvořena krátkými, srozumitelnými větami, které člověka doslova pohltí zemitou ostravskou atmosférou. Je vidět, že autor podrobně rozumí prostředí o kterém čtivě píše. Kniha je jiná, než co je dnes na pultech knihkupectví, proto dávám 10 bodů z deseti.!”

 

Alan Butschek – České dráhy – oborový specialista (červenec 2020)

“Milé překvapení dobře napsaného příběhu umístěného do poštovního prostředí v neklidné době po rozdělení Československa. Příběh má spád svižným jazykem, oceňuji nenásilně vetknutý popis prostředí vlakových pošt. Věřím že kniha vyjde a nebude chybět v mé knihovně.”

 

Pavel Věžník –  pracovník v oblasti bezpečnosti (červenec 2020)

“Tip na dobrou knihu, která má potenciál zaujmout nejen fanoušky pošty nebo železnice. Uvěřitelný příběh se zajímavým vyústěním. Dobře popsaný mix lidských povah jednotlivých hrdinů a jejich motivů, díky kterým se vydali na šikmou plochu. Kniha rozhodně nenudí a věřím, že o ní i jejím autorovi ještě uslyšíme.”

 

Marek Švidrnoch – editor,  Česká televize (červenec 2020)

“Velmi originální kniha s neotřelou zápletkou, navíc z neobvyklého prostředí vlakové pošty, jejíž zákulisí veřejnost vůbec nezná. Svižně a čtivě napsaný příběh s uvěřitelnými postavami, jehož nespornou předností je i skutečnost, že částečně vychází z reality.”

 

René Bali-Jenčík – vedoucí oddělení,  České dráhy (červenec 2020)

“Fakt dobré, smekám. Podle mne je to detektivka čtivá, která zaujme jak nás fanatiky z oboru, tak i běžné čtenáře, kterým naopak umožní nahlédnout do zákulisí poštovního i železničního provozu…”