O autorovi

Petr Študent

Jsem fotograf na volné noze, vydavatel časopisu Vlaková pošta, vlastník a kurátor Muzea vlakové pošty. Narodil jsem se v Ostravě v roce 1972. Od roku 2004 žiji v Brně.

V letech 1990-1997 jsem pracoval u vlakových pošty pošty Ostrava 2. Mnoho věcí, které v knize popisuji, je autentických a buď jsem je já sám prožil, nebo je znám z vyprávění. Na období devadesátek mám stále živé vzpomínky. Byla to doba, kdy se vše smělo a vše se taky dělalo. Moje generace v té době považovala za ráj svobody na zemi 60. léta. Ale teď vím, že tím rájem neomezené čerstvé svobody byla léta devadesátá. Rockové kluby rostly jako houbičky po dešti, kdo měl pár kaček koupil kytaru, založil kapelu a vydal desku. Každý druhý chodil do lesa obdělávat tajné políčko s trávou. Herny byly na každém rohu, na pěších zónách skořápkáři každých padesát metrů. Do toho hrály pouliční indiánské kapely a pivo teklo proudem. Asi to období mělo své mouchy, ale bylo mi kolem dvaceti, tak mi to bylo jedno.

Když byly vlakové pošty v roce 1999 definitivně zrušeny, tak mě pošta přestala bavit. Pár let jsem se potloukal v různých přepravních společnostech. Ale pak jsem logistiku definitivně pověsil na hřebík (definitivní je jen zubatá…) a začal se živit jako fotograf na volné noze.

Pokud byste mi chtěli napsat, tak můžete zde. Těším se!

  Pár mých webů:

  Rok 1992. Ve vlakové poště Praha – Ostrava 776.
  1995: S kamarády na jednom.
  Kdo neměl v devadesátkách kapelu, tak byl lůzr… Že neuměl na nic hrát? No a co!
  2005: Manažer vesmíru ve společnosti TNT Express před odletem na centrálu v Belgii.
  2009: Záchodové selfí na konferenci ctihodné Kardiologické společnosti. Začínám se živit focením.
  Relax č.1: Zalézt do bahna a rákosí a fotit moravskou divočinu. Jsem v tom docela dobrý 🙂